Цивільний контроль

На головну

Цивільний контроль над збройними силами й оборонним сектором – неодмінна ознака демократичної країни. Він гарантує, що армія виконує волю громадянського суспільства та є відкритою та зрозумілою структурою, яка слугує винятково інтересам народу. Запровадження сучасних концепцій цивільного контролю в Збройних силах України є особливо важливою частиною реформи.

Впровадження демократичного цивільного контролю передбачає посилений парламентський контроль, запровадження цивільного керівництва Міністерством оборони, підвищення ролі та кількості цивільних держслужбовців та працівників у Міноборони, а також залучення громадськості до роботи силових органів.

Сьогодні громадський контроль в Україні є надзвичайно сильним, зокрема завдяки діяльності волонтерів, громадських та неурядових організацій, громадських діячів, активістів та ЗМІ. Проте всі форми цивільного контролю потребують розвитку, а громадськість та військовослужбовці мають бути обізнані про його існування та значення.

Робота Проектного Офісу Реформ, який переважно складається з цивільних осіб, також є однією із форм цивільного контролю.