Медичний напрямок в ПОР закрито

Проектний офіс реформ Міністерства оборони України (ПОР) інформує, що медичний напрямок з 2019 року переходить в окрему програму “Реформа системи медичного забезпечення ЗС України”.

Спеціалісти медичного напрямку виходять з ПОР та продовжують працювати в межах зазначеної програми поза межами ПОР у відповідних підрозділах МО України. Таким чином, медичний напрямок в ПОР закрито. Такі зміни - частина інституаціалізації процесу реформи. 

З 2016 року в рамках медичного напрямку ПОР було спроектовано Стратегічний оборонний бюлетень в частині, що стосується медичного забезпечення; центр для підготовки медичного персоналу ЗС України; організовано підготовку перших українських бойових медиків на базі стандарту ЗС США тощо.

Протягом 2017 року було спроектовано та створено Головне військово-медичне управління, 205-й Навчальний центр тактичної медицини та Координаційний центр з питань організації діяльності медичних служб сил оборони та органів і закладів охорони здоров'я держави при Кабінеті Міністрів України.

У 2018 році Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Воєнно-медичну доктрину. Водночас в процесі реорганізації медичної служби ЗС України у відповідності до Роль 1-4 НАТО з врахуванням досвіду АТО та ООС було змінено організаційну структуру медичної служби бригадного рівня. Крім того, посилено евакуаційні спроможності,  удосконалено систему підготовки медичного персоналу для тактичного рівня, спроектовано та внесено зміни, удосконалено посади для медичного персоналу тощо, змінено процес закупівель та покращено забезпечення медичної служби ЗС України сучасним комплектно-табельним оснащенням, створено сайт медичної служби ЗС України, забезпечено перекладами основних стандартів НАТО з медичного забезпечення тощо.

Здійснювався постійний методичний супровід реформи, координація та розширення взаємодії з партнерами в рамках Медичного підкомітету Багатонаціонального об'єднаного комітету, роботи з іноземними радниками з медичних питань, з медичними службами країн-членів НАТО тощо. 

Нагадаємо, з травня 2018 року ПОР фокусується на розробці та системному впровадженні 5-ти проектів реформ: харчування, сержантського корпусу, проектного менеджменту, закупівель та військової освіти.