Міноборони самостійно визначатиме, чим та як харчуватимуться військові

Кабінет міністрів України схвалив відповідну постанову на черговому засіданні, повідомив на своїй сторінці у Facebook Міністр оборони Степан Полторак. За словами Міністра, постанова щодо закупівель продуктів харчування дозволить Міноборони закуповувати продукти харчування згідно самостійно затвердженого відомством каталогу продуктів.

Новий каталог продуктів складається з 348 позицій та призначений для формування добового меню з урахуванням декількох критеріїв, у тому числі енерговитрати військових та ціни на продукти.

«Це дасть змогу Міністерству оборони визначати потребу та закуповувати продукти харчування у межах бюджетних коштів», – підкреслив Міністр.

Постанова також передбачає, що МОУ зможе обирати, яким чином буде забезпечуватись харчування в окремих військових частинах – за допомогою підрядних компаній або штатних кухарів.

Положення постанови розроблені відповідно до «Концепції системної реформи харчування», яку підготувала команда проекту «Реформа системи продовольчого забезпечення та харчування ЗСУ» на чолі з Діаною Петренею.