Міноборони відзвітувало про хід реформ

Хід реформ ЗСУ у 2015 році та задачі з реформування армії на 2016 рік обговорено 25 грудня у Києві на засіданні Ради реформ при Міністерстві оборони України.

У засіданні взяли участь Міністр оборони України генерал армії Степан Полторак, вищий керівний склад Міністерства оборони, представники Проектного Офісу Ради Реформ при Міністерстві оборони та волонтери.

Відкриваючи засідання, Міністр оборони Степан Полторак наголосив на необхідності всебічного реформування Міністерства оборони та Генерального штабу. Цього вимагає нова Воєнна доктрина України, яка передбачає повний перехід на стандарти НАТО до 2020 року. Керівну функцію у процесах реформування має взяти на себе Рада реформ Міноборони, наголосив Міністр, і підкреслив, що один з принципів формування сучасної армії — це контроль цивільних над військовими.

На прес-брифінгу перед засіданням Голова Ради реформ, Заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв відзвітував про хід реформ у Міноборони. У 2015 році Проектний офіс Ради Реформ працював над 11 проектами за чотирма напрямками: реформування системи матеріального забезпечення, системи державних закупівель, медичної системи та державних підприємств Міністерства оборони. Три проекти виконано на 100%: впроваджено систему електронних закупівель в Департаменті державних закупівель МОУ, створено Центр розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, закінчено експериментальну перевірку впровадження автоматизації обліку медичного майна ЗСУ.

За словами керівника Проектного офісу Ради реформ Міноборони Андрія Загороднюка, у 2016 році планується запуск пілотних проектів з евакуаційного забезпечення, створення Центра обслуговування військкоматів, розпочнеться реформа системи забезпечення військовослужбовців житлом тощо. Кількість напрямків роботи суттєво зросте та забезпечить комплексний підхід до реформування. До роботи над проектами залучатимуться військовослужбовці, що проходили навчання в НАТО та країнах-членах Альянсу, цивільні радники та волонтери, експерти з країн НАТО та організацій Альянсу.