Підвищення якості оборонної продукції: шлях нагору

Вже понад рік триває робота експертів Проектного офісу реформ Міністерства оборони України над питаннями підвищення рівня якості оборонної продукції.

Одним з цих питань є створення в Україні системи державного гарантування якості оборонної продукції на основі підходів та стандартів НАТО. Існування такої системи дозволить Україні приєднатись до Угоди НАТО зі стандартизації STANAG 4107 і матиме позитивний вплив на забезпечення якості оборонної продукції та на обороноздатність держави в цілому.

Відповідні завдання передбачені Річними національними програмами під егідою Комісії Україна – НАТО (РНП) на 2018 та 2019 роки, які затверджені Указами Президента України від 28.03.2018 р. №89/2018 та від 10 квітня 2019 р. №117/2019.

На виконання завдань РНП-2018 та РНП-2019 було розроблено проект "Концепції створення системи державного гарантування якості оборонної продукції". Проект Концепції пройшов етап внутрішнього погодження в Міністерстві оборони України і найближчим часом має бути розісланий на погодження та на відгук центральним органам виконавчої влади та іншим зацікавленим сторонам.

Ознайомитись з проектом "Концепції створення системи державного гарантування якості оборонної продукції" можна тут.