Стартував ІІІ Міжнародний антикорупційний тиждень

У Національному університеті оборони України ім. Івана Черняховського стартував ІІІ Міжнародний антикорупційний тиждень.

Заявлена мета триденного заходу - підвести підсумки реалізації Міністерством оборони України (МОУ) антикорупційної політики, узагальнити досвід антикорупційної роботи в Україні на національному та відомчому рівнях та опрацювати експертні рекомендації Міністру оборони щодо протиді корупції. 

"Ми узагальнюємо та підводимо підсумки під Антикорупційною програмою за 2015-2017 роки, - заявив перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак. - Корупція становить реальну суспільну небезпеку, і очіщення влади є одним з пріоритетних. Важливим досягненням стали практичні кроки по боротьбі з корупцією. За оцінкою фахівців, МОУ завершило формування необхідних елементів антикорупційного системи".

У відкритті Антикорупційного тижня взяли участь народні депутати України, посли Європейських держав, представники МОУ, Програми побудови доброчесності НАТО, Ради національної безпеки та оборони, Національного антикорупційного бюро України, Національної поліції України, Академії оборони Великобританії, Центру зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі (CIDS), БО "СтратКом Україна" тощо. 

"Українська армія бореться на двох фронтах - на сході України та з корупцією, - сказав Рубен Медсен, надзвичайний та повноважний посол Королівста Данії в Україні. - Союзники раді надавати Україні всю можливу допомогу у боротьбі з нею. Також хочу привітати Україну з успіхами у подоланні цього явища, включно зі створенням Національного антикорупційного бюро України". 

"Про тему корупції забувають, коли говорять про реформи в армії, але це важливо для посилення потужності України, - додала Хелен Фейзі, заступник Посла Великої Британії в Україні. - Ми очікуємо на подальші успіхи України в цій сфері".

Окрім зазначених тем, далі на Антикорупційному тижні обговорять наступні теми: еволюція українських антикорупційних організацій України, підвищення спроможностей України у боротьбі з корупцією, роль громадянського суспільства у антикорупційній діяльності, гендерна політика та корупція, ефективність "гарячих" ліній тощо.