У Міністерстві оборони України почали впроваджувати Логістичну інформаційну систему

За словами начальника Тилу Збройних Сил України генерал-майора Івана Гаврилюка, Програму впровадження рішень щодо створення Логістичної інформаційної системи (LIS) започатковано за сприяння США в рамках роботи Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування.

«Реалізація проекту спланована з використанням програмного забезпечення на основі платформи САП, її конфігурації під потреби Збройних Сил України, закупівлі та розгортання необхідної інфраструктури. Впровадження системи фінансуватиметься за рахунок програми допомоги США»,  повідомив Іван Гаврилюк.

Головним підрядником проекту визначена компанія «Блек Бокс», з представниками якої вже уточнені етапи впровадження системи, проведено огляд місць розгортання та визначено перелік першочергових завдань.

Зокрема, на першому етапі планується розгорнути систему на рівні Генерального штабу Збройних Сил України, а на другому підключити визначені військові частини до логістичної інформаційної системи та провести підготовку особового складу.

На сьогодні Міноборони України вже розробило і затвердило оперативно-стратегічні вимоги та технічне завдання до автоматизованої системи «Управління логістичним забезпеченням Збройних Сил України». Крім того, було опрацьовано та впроваджено модуль автоматизованої системи обліку та руху матеріальних засобів у військових частинах, які залучені до участі у пілотному проекті Трастового фонду НАТО.

Також підрозділи міністерства завершили розробку технічних завдань на виконання робіт з розгортання мережі Wi-Fi, закладки оптичного волокна та проведення ремонту об’єктів зберігання, які знаходяться на погодженні в Агенції НАТО з підтримки та постачання. Орієнтовний термін початку робіт березень-квітень 2017 року.