Україна працюватиме з НАТО за новою програмою

Український уряд завершує розробку Річної національної програми співробітництва з НАТО на 2017 рік, побудовану за новими принципами. Про це на брифінгу 22 грудня повідомила Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Ми зараз закінчуємо роботу над новим документом – Річною національною програмою співробітництва з НАТО, яка вперше буде побудована за іншим принципом, ніж це робилося раніше. Вона вперше не буде простим переліком заходів, які робляться спільно міністерствами і відомствами з агенціями чи представництвом тієї чи іншої програми НАТО, а включатиме всі плани реформування, зокрема сектору безпеки і оборони», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем`єр-міністр нагадала, що цього року Україна ухвалила низку ключових документів стратегічного планування, спрямованих на реформування оборонної сфери – Стратегію національної безпеки, Воєнну доктрину України, Концепцію розвитку сектору безпеки і оборони, Стратегічний оборонний бюлетень, а також державну цільову оборонну програму розвитку озброєння і військової техніки до 2020 року.

«Усе це дозволяє говорити, що у нас на даний момент є конкретні плани реформування сектору безпеки і оборони і конкретні цілі,  покроково розписані на кілька років наперед, які ми будемо далі реалізовувати», – зазначила віце-прем'єр.