2. соціальна адаптація військовослужбовців
3. удосконалення системи логістики та стандартизації
4. кіберзахист
5. медична реабілітація та протезування поранених під час АТО військовослужбовців
Система трастових фондів дозволяє країнам-членам НАТО надавати цільову фінансову допомогу Україні за окремими напрямами реформування.
Багатонаціональний об’єднаний координаційний комітет з питань військового співробітництва та оборонного реформування (англ. – Multinational Joint Commission) створено з метою підтримки реформ в оборонному секторі, а також розробки сучасних програм військової підготовки для Збройних сил України. Головне завдання Об’єднаного комітету – розробка та впровадження ефективних механізмів взаємодії силових відомств України та країн-партнерів у процесі їх реформування.
До складу Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного планування увійшли представники України, Сполучених Штатів, Великобританії, Канади та Литви. Наразі ведеться робота в 13 підкомітетах за найбільш важливими напрямами реформування та розвитку складових сил оборони.
В рамках роботи Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету здійснюється, в тому числі, координація заходів роботи Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи – Україна.
Багатонаціональну тренувальну групу – Україна (англ. – Joint Multinational Training Group-Ukraine) українська сторона розглядає як найефективнішу форму практичної допомоги Збройним силам України. Діяльність групи полягає в підготовці підрозділів ЗСУ відповідно до стандартів та принципів НАТО. Поетапне навчання здійснюється на ротаційній основі за безпосередньою участю підрозділів та інструкторів від збройних сил країн-партнерів у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки в Яворові.
У 2016 році за цією програмою інструкторами США буде підготовлено більше 4 тисяч військовослужбовців. Така сама кількість за аналогічною програмою буде підготовлена інструкторами Великої Британії.
В умовах продовження ескалації конфлікту на Сході України міжнародне співробітництво Міністерства оборони України зосереджується на використанні дипломатичних важелів у воєнно-політичній сфері, проведенні численних консультацій та зустрічей для привернення уваги світової спільноти до аагресивної зовнішньої політики Російської Федерації щодо України.
Домовленості Міноборони з країнами-партнерами фіксуються в щорічних двосторонніх програмах та планах співробітництва, які також передбачають отримання матеріально-технічної, курсової та консультативно-дорадчої допомоги.