Історія, місія та роль Проектного Офісу Реформ

Проектний Офіс Реформ Міністерства оборони України
постійно діючий консультаційно-дорадчий орган, створений наказом Міністра оборони України

Метою діяльності Проектного Офісу Реформ

є реалізація системних реформ Збройних сил України. 

 

Сьогодні команда складається з 40 професіоналів, які прийшли з волонтерського та бізнес-середовищ і впроваджують реформи з питань економічної діяльності, матеріально-технічного та медичного забезпечення ЗСУ, які затверджені Радою реформ Міністерства оборони України.

Невдовзі також стартують декілька нових проектів у інших сферах.

Передісторія

Від початку військового конфлікту на сході України навесні 2014 року волонтери відігравали ключову роль у підтримці Збройних сил України. Їхня діяльність отримала високу оцінку та підтримку влади, зокрема Президента України.

У листопаді 2014 року вісім волонтерів із проекту «Волонтерський десант» стали консультантами Міністерства оборони України. Їхнім завданням було підсилення й оптимізація роботи МОУ та його структурних підрозділів, служб і, зокрема, департаменту держзакупівель.

«Волонтерський десант» заклав основи інституційних змін у МОУ, і вже на початку 2015 року реформи та нововведення стали набувати системного характеру. В серпні 2015 року наказом Міністра оборони України було створено Проектний Офіс Реформ, метою якого стало комплексне та експертне ведення процесу реформування МОУ.

Місія та роль

Реформи, над якими працює Проектний Офіс Реформ, мають підвищити ефективність ЗСУ, запровадивши найкращі управлінські методики країн НАТО у ключових функціональних підрозділах Міністерства оборони.

Проектний Офіс Реформ працює за проектною системою: кожна реформа розробляється як проект з чіткими цілями та індикаторами. Спочатку проект втілюється на пілотному рівні, потім за потреби доопрацьовується за результатами експерименту і масштабується на всю систему.

Правові аспекти

Проектний Офіс Реформ створено окремим Наказом №426 Міністра оборони Україні у серпні 2015 року.

Усі проекти реформ здійснюються за спеціально виданими розпорядженнями Міністра оборони та мають офіційний статус у системі міністерства.Усі проекти передаються для імплементації відповідним співробітникам та структурним підрозділам МОУ.

Проектний Офіс Реформ звітує на регулярній основі перед Міністром оборони України.