Стратегічні оборонні документи

На головну

Сучасне бачення реформування оборонного сектору викладене у стратегічних документах оборонного планування, розроблених Радою національної безпеки та оборони України та підписаних Президентом.

 • документ
  Стратегія національної безпеки України

  Стратегію національної безпеки України розроблено з урахуванням довгострокового характеру російської загрози, а також інших докорінних змін у зовнішньому та внутрішньому середовищі.

  Нова Стратегія спрямована на реалізацію до 2020 року передбачених нею пріоритетів державної політики безпеки, а також реформ, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС і Стратегією сталого розвитку «Україна – 2020».

  Основні цілі стратегії:
  1) зменшення загроз державному суверенітету та створення умов для відновлення територіальної цілісності України
  2) ґарантування мирного майбутнього України
  3) забезпечення нової якості економічного, соціального і гуманітарного розвитку
  4) інтеграція України до Європейського Союзу та НАТО

 • документ
  Воєнна доктрина

  Воєнна доктрина — це сукупність основоположних настанов і принципів щодо безпеки особи, народу і держави. Визначає державну політику України у сфері оборони.

  Попередня редакція була прийнята в 2004 році. У зв'зку з окупацією Криму та початком збройного конфлікту в Україні в 2015 році документ було оновлено.

  Нова редакція доктрини:
  1) ґрунтується на визнанні Росії воєнним противником України
  2) передбачає глибоке реформування сектору безпеки
  3) враховує відмову від позаблокового статусу

 • документ
  Стратегічний оборонний бюлетень

  Стратегічний оборонний бюлетень є дорожньою картою оборонної реформи. Створений на основі Воєнної доктрини та з урахуванням цілей партнерства України з НАТО.

  На основі бюлетеня визначаються:
  1) державна програма розвитку ЗСУ та інших складових сил оборони
  2) державні цільові оборонні програми щодо створення нових зразків озброєння та військової техніки, будівництва військових об'єктів, розв'язання проблем в сфері оборони