Феномен українського волонтерства вже набув світової ваги. Десятки тисяч людей своєю працею та пожертвуванням надали велику підтримку збройним силам, що зіграло ключову роль у збереженні країни. Участь волонтерів у розвитку та реформуванні Збройних сил також була і залишається визначальною, оскільки вони перші очолили процес перетворень.
У листопаді 2014 року близько 10 представників волонтерського середовища за підтримки Президента України та Міністра оборони України були залучені до реформування Збройних сил та утворили рух, відомий як «Волонтерський десант». Їхнім завданням було підсилення й оптимізація роботи Міноборони, його структурних підрозділів та деяких служб. За участі «Волонтерського десанту» в Міноборони стартували реформи у сфері логістики та забезпечення, було розпочато перехід на електронну систему закупівель, переглянуто підходи до харчування та медичної допомоги у військах ЗСУ.
У серпні 2015 року на базі «Волонтерського десанту» утворився Проектний Офіс Реформ. Його завданням стала професіоналізація роботи щодо реформування та реалізації проектів і програм. В складі Офісу до волонтерів долучилися профільні експерти за окремими напрямками та міжнародні радники.
Волонтери досі беруть активну участь у роботі Міноборони та розвитку Збройних сил України як в якості індивідуальних активістів чи представників волонтерських організацій, так і через окремий колективний орган – Раду волонтерів Міністерства оборони України. Роль волонтерів у цивільному контролі над Збройними силами Україні та впровадженні роль залишається вкрай важливою.