Слово
Міністра оборони України

На головну

2014 та 2015 роки були вкрай важкими для нашої держави. Одночасно з протидією агресії з боку Росії Україна була змушена відновлювати боєздатність армії, щоб захистити свою територіальну цілісність. Нам довелося розробляти й удосконалювати законодавчі й інші документи, які охопили весь комплекс оборонної сфери. Нині питання оборонного будівництва є одним із найважливіших у державі, і від того, наскільки ефективно ми будемо його вирішувати, залежатиме рівень безпеки України.

Ми провели комплексний огляд сектору безпеки й оборони України, за результатами якого підготовлено основні стратегічні документи оборонного планування. Тепер ми переходимо до активної фази процесу системного реформування Української армії.

Вже затверджено Стратегічний оборонний бюлетень, розроблений у тісній взаємодії з групою іноземних радників НАТО та фахівців країн, які опікуються безпековою та оборонною тематикою. Цей документ став дорожньою картою всієї оборонної реформи.

З метою впровадження зазначених реформ у структурі Міністерства оборони України було створено Комітет реформ, відповідальний за 6 напрямків реформування Збройних сил України. Діяльність Комітету передбачає повну прозорість і постійний цивільний контроль з боку іноземних радників і експертів, офісу НАТО та громадських організацій.

Проектний Офіс Реформ, як консультативно-дорадчий орган Міноборони, забезпечує професійну експертизу в сфері закупівель, логістики, медицини й управління ресурсами. За безпосередньої участі Проектного Офісу Реформ Міноборони провадить низку реформ, які кардинально змінять ситуацію щодо забезпечення житлом військовослужбовців і членів їхніх сімей, управління військовим нерухомим майном, продовольчого забезпечення і харчування, речового забезпечення та військової медицини.

Зміни, які вже відбулися в нашій армії, отримали схвальні оцінки та всебічну підтримку провідних демократичних держав Європейського Союзу й Організації Північноатлантичного договору.

Все це дає наснагу продовжувати працювати та реформувати українське оборонне відомство далі. Очікуваним загальним результатом оборонної реформи є створення ефективних, мобільних, оснащених сучасним озброєнням, військовою і спеціальною технікою об’єднаних сил оборони зразка 2020 року, здатних гарантовано забезпечити оборону держави.

 

Міністр оборони України генерал армії України signature С. Т. Полторак